...

31 تیر , 1403

اقتصاد ایران 11 اسفند 1402 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

وزارت راه: دولت سیزدهم خزانه زمین را خالی تحویل گرفت


به گزارش صنعت مالی از تسنیم، روح‌الله اکبری اظهار کرد:‌برای اجرای قانون جوانی جمعیت در کشور 101 هزار واجد شرایط شناسایی شده که تاکنون برای 70 هزار و 170 نفر از واجدان شرایط زمین تأمین و به این افراد تخصیص‌ یافته است.

وی با بیان این‌که دولت قبل برای پرداخت یارانه و حق مردم مشکل داشت، ادامه داد: امروز زمین که بزرگ‌ترین دارایی دولت است در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای خانه‌های یک‌طبقه، 2 طبقه و 3 طبقه متناسب با منطقه اهدا می‌شود.

وی با یادآوری این‌که 70 هزار زمینی که در طرح جوانی جمعیت اهدا می‌شود حدود 70 همت ارزش دارد، افزود: از -ساخت- 4 میلیون مسکن که بر عهده دولت بود ابتدا باید زمین تأمین می‌شد. همان‌طور که دولت خزانه مالی را خالی تحویل گرفته بود خزانه زمین را نیز خالی تحویل گرفته بود.

دبیر قرارگاه مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: با همت دولت تاکنون حدود 56 هزار هکتار زمین تأمین شده که از این رقم طراحی و آماده‌سازی حدود 34 هزار هکتار انجام شده و 24 هزار هکتار به طرح نهضت ملی مسکن تخصیص‌یافته است.

وی درباره پروژه‌های نهضت ملی مسکن گفت: از چهار میلیون مسکن تاکنون دو میلیون و 283 هزار واحد در مراحل مختلف ساخت قرار گرفته و علاوه بر زمین زیرساخت‌ها نیز در حال تأمین است و مدیریت ساخت با مشارکت خود مردم در حال انجام است.

انتهای پیام/

 منبع

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.