...

31 تیر , 1403

نفت و انرژی 13 تیر 1403 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

قیمت نفت امروز چهارشنبه 13 / 4 / ۱۴۰۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۴ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۶۲ سنت رسید.

به گزارش صنعت مالی، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز چهارشنبه افزایش یافته است. اطلاعات صنعتی نشان می‌دهند ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش یافته که نشانه تقاضای بالا برای سوخت در فصل پرمصرف تابستان در بزرگترین مصرف‌کننده نفت دنیاست.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 38 سنت معادل 0.44 درصد افزایش به 86 دلار و 62 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 34 سنت معادل 0.41 درصد افزایش 83 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز سه‌شنبه به خاطر فروکش کردن ترس از مختل شدن تولید نفت خلیج مکزیک به خاطر طوفان بریل کاهش قیمت داشتند.
آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور 9.163 میلیون بشکه در هفته منتهی به 28 ژوئن کاهش و ذخایر بنزین 2.468 میلیون بشکه افزایش یافته است.
این در حالیست که تحلیلگران رویترز انتظار یک کاهش 700 هزار بشکه‌ای را در ذخایر نفت خام و یک کاهش 1.3 میلیون بشکه‌ای را در ذخایر بنزین آمریکا داشتند.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که بازوی آماری وزارت انرژی این کشور است قرار است امروز منتشر شود.

انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین در آمریکا با آغاز فصل سفرها در تعطیلات روز استقلال این کشور در این هفته افزایش یابد. انجمن اتومبیل آمریکا پیش‌بینی می‌کند سفرها در این تعطیلات 5.2 درصد بالاتر از سال گذشته میلادی باشد و میزان سفرهای جاده‌ای با اتومبیل شخصی 4.8 درصد افزایش یابد.

در زمینه عرضه نفت، تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در ماه ژوئن برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد تولید بالای نیجریه و ایران تاثیر کاهش تولید داوود طلبانه سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس را خنثی کرده است.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.