امروز: سه شنبه, 26 تیر , 1403

26 تیر , 1403

نفت و انرژی 12 تیر 1403 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

روستاهای برق‌دار کشور به ۵۸ هزار و ۷۸۹ روستا رسید

وزارت نیرو در راستای ارتقای سطح رفاه و معیشت قشر محروم جامعه در سال ۱۴۰۲ اقدام به برق‌رسانی به ۱۰۳ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان کرد و بدین ترتیب تعداد کل روستاهای برق‌دار شده کشور به ۵۸ هزار و ۷۸۹ روستا رسید.

 

به گزارش صنعت مالی، در پیروی از سیاست کلان کشور به‌منظور برق‌دار شدن روستاهای محروم کشور و باهدف گسترش دامنه نفوذ انرژی برق در مناطق محروم، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۳ روستا با تعداد ۱۵۴۱ خانوار به شبکه سراسری برق متصل شدند.

طول شبکه فشار متوسط و ضعیف روستایی احداث شده در سال گذشته به‌منظور تأمین برق‌کافی برای روستاهای مناطق محروم به ترتیب ۱۷۱ و ۶۱ کیلومتر بوده است.

همچنین تعداد و ظرفیت ترانسفورماتورهای روستایی نصب شده در سال ۱۴۰۲ به ترتیب ۱۲۲ دستگاه و ۶.۲ مگاولت آمپر اعلام شده است.

با درنظرگرفتن موارد اشاره شده در پایان سال ۱۴۰۲ تعداد کل روستاهای برق‌دار شده کشور به ۵۸ هزار و ۷۸۹ روستا رسید و تعداد کل مشترکان روستایی و تعداد کل مشترکان خانگی روستایی کشور نیز که تا پایان سال گذشته از نعمت برق بهره‌مند شدند، به ترتیب ۸ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۹۰۱ روستا و ۷ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۳۰۳ روستا بوده است.

تعداد کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار برق‌دار موجود تا پایان سال ۱۴۰۲ به ۴۱ هزار و ۲۵ روستا و تعداد کل روستاهای زیر ۲۰ خانوار برق‌دار در همین بازه زمانی به ۱۷ هزار و ۷۶۴ روستا رسید.

در حال حاضر طول شبکه فشار متوسط روستایی موجود کشور به ۳۰۱ هزار و ۷۸۲ کیلومتر معادل ۶۵ درصد کل شبکه فشار متوسط کشور رسید و طول شبکه فشارضعیف روستایی موجود نیز ۱۳۷ هزار و ۷۹۶ کیلومتر است.

هزینه برق‌رسانی به روستاها در سال گذشته ۱۷۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

 

 

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *