امروز: سه شنبه, 26 تیر , 1403

26 تیر , 1403

راه و مسکن 15 مهر 1402 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بخش اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ آبان به مجلس می‌رود

به گزارش صنعت مالی به نقل از سازمان برنامه و بودجه، یازدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با حضور داود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونان، رؤسای امور و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۲ برگزار و دو گزارش از سوی «کمیته منابع» و «کمیته مصارف» در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۳ از سوی امور هماهنگی و تلفیق بودجه ارائه شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در این جلسه با اشاره به اینکه لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهار کرد: قرائن و شواهد نشان می‌دهد که لایحه برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه، اوایل آبان ماه به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد.

تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی، کاهش تورم و تقویت بهره‌وری در بودجه ۱۴۰۳

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در فرایند تهیه و تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۳ تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی و کاهش تورم و تقویت بهره‌وری در ادامه سیاست‌های دولت سیزدهم، لحاظ خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۳ کاهش ناترازی‌ها در همه حوزه‌ها در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: در تهیه و تنظیم قانون بودجه ۱۴۰۳ کاهش هزینه‌ها و شناسایی منابع جدید درآمدی مدنظر قرار خواهد گرفت تا این مهم منجر به کاهش ناترازی‌ها و کاهش تورم شود.

الگوی مدیریت و انضباط مالی برای شرکت‌های دولتی ارائه شود

منظور افزود: یک الگوی مدیریت و انضباط مالی برای شرکت‌های دولتی ارائه شود تا شرکت‌ها با استفاده از ظرفیت حداکثری، وضعیت بهره‌وری خود را بهبود دهند و همین مسئله باعث افزایش منابع و تحقق رشد اقتصادی بالاتر برای کشور خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه بودجه در خصوص وضعیت درآمدی دولت از معادن، گفت: ایران از نظر ذخایر معدنی، کشوری غنی محسوب می‌شود؛ با این حال وضعیت درآمدی دولت از معادن با وضعیت مطلوب فاصله دارد.

وی تاکید کرد: ضروری به نظر می سد سازمان برنامه و بودجه با تهیه قوانینی در خصوص افزایش میزان درآمد دولت از بخش معادن و بررسی آن در شورای‌عالی معادن، زمینه افزایش میزان درآمد دولت را فراهم کند.

لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دو سطح به مجلس ارائه می‌شود

منظور ادامه داد: با توجه به اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دو سطح به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود، تمام کارگروه‌ها و معاونت‌ها جمع‌بندی نهایی خود را در خصوص سطح اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ که محوری‌ترین موضوع به بحث مصارف و منابع اختصاص دارد در اسرع وقت ارائه دهند.

رئیس سازمان برنامه بودجه تصریح کرد: سطح اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ بایستی سریعاً تهیه و به هیات دولت ارائه شود که بعد از تصویب در هیات دولت، سطح اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ اوایل آبان ماه به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

بر اساس این گزارش در یازدهمین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۳ هر یک از معاونین، روسای امور و کارشناسان سازمان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

محمد اصولی

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *