امروز: یکشنبه, 24 تیر , 1403

24 تیر , 1403

اقتصاد ایران 06 اسفند 1402 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

باید با حضوری مقتدر در انتخابات پرچم امام عصر(عج)را به اهتزاز در آوریم


به گزارش اقتصادنیوز به نقل مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در سخنرانی محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت، ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت صاحب‌الزمان (عج)، به روایتی از پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله اشاره و با بیان اینکه بعد از لیله القدر شبی بافضیلت‌تر از نیمه ماه معظم شعبان نداریم، اظهار داشت: شب قدر ولو یک شب است، دارای مراتبی است که از نیمه شعبان آغاز می‌گردد؛ شب نیمه شعبان شب افتتاح لیله القدر بوده، مؤمنین از این شب وارد درک لیله القدر که قله و اوج آن در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان تجلی می‌یابد، حرکت می‌کنند.

وی ضمن اشاره به روایتی شب نیمه شعبان را لیله القدر اهل بیت علیهم‌السلام توصیف نمود و با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد به اصل لیله القدر راه یابد، مسیرش از شب نیمه شعبان می‌گذرد، اظهار داشت: شب نیمه شعبان شب دعا و خواستن از خدای متعال است و ذات اقدس الهی بر خود واجب کرده که سائلی در این شب بی جواب نرود.

حاج علی اکبری به ظرفیت شب نیمه شعبان در تقسیم برکت رزق و عمر اشاره و با بیان اینکه مقدمات برنامه لیله القدر در نیمه شعبان چیده می‌شود، اظهار داشت: احیا از نخستین مولفه‌ها در مناسک نیمه شعبان است؛ مؤمنین در این شب برای دعا و راز و نیاز با خدای متعال بیدار می‌مانند و در ضیافت الهی شرکت می‌کنند.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان اینکه مؤمن باهوش هیچگاه فرصت‌های خاص را از دست نمی‌دهد، یادآور شد: بر اساس روایات اسلامی هر وقت انسان به فرصت‌های الهی رسید، باید آن را آخرین فرصت عمر خود بداند و از فرصت‌های پیش آمده بهترین استفاده را داشته باشد.

وی ابراز داشت: شب نیمه شعبان از جهت برنامه معنوی و پرکردن ذخایر معرفتی از شب‌های ممتاز سال است و برای امشب فیض دعا، نماز و ذکر تدارک دیده شده است، تا انسان با بهره‌گیری از این سفره آرایی نبوی بتواند از ضیافت عرشی حداکثر استفاده را داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران، زیارت سیدالشهدا علیه السلام را برنامه خاص تمام شب‌های ممتاز سال به ویژه شب‌های قدر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: بر اساس روایات اسلامی شب نیمه شعبان شب مصاحفه با ۱۲۴ هزار پیامبر در حرم امام حسین علیه السلام است و همه انبیا میهمان سیدالشهدا علیه‌السلام هستند.

وی زیارت اولیای الهی به ویژه زیارت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها را از بارزترین نعمت‌های معنوی توصیف نمود و اظهار داشت: بر اساس روایات اسلامی کسی که حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها را در قم زیارت کند، مانند این است که به زیارت اهل بیت علیهم السلام مشرف شده است؛ زیارت حرم مطهر اخت الرضا (ع) بهشت را بر انسان واجب می‌سازد. امروز شما زائران این بارگاه ملکوتی که توفیق اتصال به عنایت خاص ربوی و فیض فاطمی را دارید، هرچه می‌خواهید برای تمام امت اسلام بخواهید.

حاج‌علی‌اکبری در ادامه ضمن اشاره به فرازهایی از مناجات شعبانیه، بر لزوم توجه به معانی و مفاهیم این دعا تصریح نمود و دعای پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله در نیمه شعبان را نیز مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند؛ «اللَّهُمَّ اقْسِمْ لَنَا مِنْ خَشْیَتِکَ مَا یَحُولُ بَیْنَنَا وَ بَیْنَ مَعْصِیَتِکَ»؛ خدایا از خشیتت چنان نصیب ما کن که بین ما و نافرمانی تو فاصله و مانع ایجاد شود.

وی افزود: رسول الله صلی الله علیه و آله می‌فرمایند؛ خدایا از طاعتت آنچه که ما را به خشنودی‌ات برساند، و از یقین به قدری که گرفتاری‌های دنیا را بر ما آسان سازد نصیب کن؛ خدایا ما را به گوش‌هایمان و دیدگانمان و نیروهایمان تا گاهی که ما را زنده می‌‌داری، بهره‌مند گردان و آن را وارث ما قرار ده.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در ادامه تبیین دعای نبوی در نیمه شعبان، یادآور شد: حضرت در این دعا می‌فرمایند؛ خدایا مصیبت ما را در دین ما قرار نده و دنیا را بزرگ‌ترین اندیشه و نهایت دانش ما قرار مده، و آن را که به ما رحم نمی‌کند بر ما چیره مکن؛ تو را قسم به مهربانی‌ات ای مهربان‌ترین مهربانان.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه دعا را همواره باید با حال خوش دنبال نمائیم و در روزهای ویژه و بزرگ باید خواسته‌های بزرگ را مطالبه کنیم، یادآور شد: زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام در تمام مکان‌ها و زمان‌های خاص دعا، از مهمترین مطالباتی است که باید دنبال شود.

حاج علی اکبری افزود: امشب که شب دعا و مغفرت است؛ امام زمان (عج) در این روز برای همه بشریت دعا می‌کنند و برای تک تک عالمیان سلامتی و عافیت، علم، عقل و حکمت، رفاه و آسایش، امنیت، توحید، اسلام و رهایی از جهالت را مطالبه می‌کنند.

وی ثبات قدم برای اهل ولا را از دعاهای خاص امام زمان (عج) توصیف نمود و یادآور شد: تمام دعای حضرت را می‌توان در ظهور بقیه الله الاعظم (عج) خلاصه نمود؛ چراکه تحقق تمام خواسته‌ها به شکل کلی، در گرو ظهور آخرین منجی عالم بشریت است.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با بیان اینکه با سحر ظهور صاحب الزمان (عج)، کمر همه گردن‌کشان، مستکبران و زورگویان عالم شکسته و رویشان سیاه خواهد شد و بشریت لذت شهد شیرین عباد الله را خواهند چشید، ابراز داشت: متأسفانه در این دوران رژیم غاصب صهیونیستی بیش از ۳۰ هزار انسان مظلوم را جلوی چشم جهانیان قتل عام می‌کند؛ در هر جای دنیا ظلمی می‌شود، امام زمان (عج) که پدر عالمیان است، ناراحت و غمگین می‌شوند لذا باید برای ظهور بقیه الله (عج) دعا کنیم.

وی با بیان اینکه وقتی حالت اضطرار بر بقیه الله الاعظم (عج) عارض می‌شود، دست به آسمان بر می‌دارند و از خداوند متعال اذن ظهور مطالبه می‌کنند، اظهار داشت: پس از ظهور امام زمان (عج) و بعد از ندای ایشان در کعبه، همه کسانی که رتبه یاری گری حضرت را پیدا نمودند بر اساس فرمان و اذن الهی از سراسر عالم به امام زمان (عج) ملحق خواهند شد.

حاج‌علی‌اکبری افزود: روایات اسلامی بشارت داده‌اند که با فضیلت‌ترین مؤمنین کسانی هستند که در زمان غیبت ولی عصر (عج) زندگی می‌کنند و این بشارتی بزرگ است؛ خدای متعال به من و شما روزی کرده که زیر پرچم بقیه الله الاعظم (عج) قرار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عصر غیبت فراز و نشیب‌های زیادی دارد، یادآور شد: اکنون در قطعه‌ای از عصر غیبت زندگی می‌کنیم که نشانه‌ها و علائم تحقق بشارت الهی بسیار نزدیک‌تر است؛ انقلاب اسلامی که به نام امام زمان (عج) و با پرچم امیرالمومنین علی علیه السلام برافراشته شده و نیز خیل عظیم شهدا در این زمان، گواهی روشن بر زمینه سازی ظهور بقیه الله (عج) در این دوران است.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه مسئله فلسطین و غزه را نباید ساده انگاشت، اظهار داشت: اینکه در فلسطین یک گروه کوچک مقاومت به لطف خدای متعال توانسته پا بر خرخره استکبار جهانی گذاشته، نفس آن را به شماره بیاندازد، بسیار مهم است.

امام جمعه موقت تهران، تصریح کرد: در این دوران زمین در حال نفس کشیدن است و نشانه‌های بهار روشن است؛ فقط ما باید با هم باشیم و دل‌هایمان باهم باشد و نگذاریم کسی بینمان تفرقه بیاندازد؛ باید چشم و گوشمان به سمت نایب امام زمان (عج) باشد. اگر ما مردم و مسئولان به آنچه ولی فقیه می‌گوید عمل کنیم به روز بزرگ الهی نزدیک‌تر خواهیم شد. باید یار و غم خوار، دوست‌دار و فریاد رس هم باشیم.

حاج‌علی‌اکبری ضمن تأکید بر برگزاری امن، پرشور، سالم و مناسب و با کیفیت انتخابات تصریح کرد: این انتخابات از مهمترین رویدادهای این روزهاست که باید با حضوری مقتدر در آن پرچم امام عصر (عج) را به اهتزاز در آوریم و توجه داشته باشیم که هر رأی ملت نام نویسی در خیل ارادتمندان ولی عصر (عج) است.منبع

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *