امروز: شنبه, 23 تیر , 1403

23 تیر , 1403

راه و مسکن 18 تیر 1403 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
مدیرعامل شرکت ساخت:

امسال ۸۲۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت:سال گذشته ۷۳۰کیلومتر بزرگراه بهره برداری کردیم و امسال هم قصد داریم ۸۲۰کیلومتر بهره برداری کنیم که اولویت هم کریدورهای اصلی بزرگراهی و نیاز اصلی استان‌ها است.

به گزارش صنعت مالی، خیرالله خادمی در نشست خبری که امروز در وزارت راه و شهرسازی به منظور تشریح دستاوردهای دولت سیزدهم برگزار شد با بیان اینکه  در بخش ریلی در سه ساله دولت سیزدهم ۳۸۷کیلومتر مسیر ریلی را به بهره برداری رساندیم، اظهار کرد:این مسیرها در قالب چند پروژه با حضور رئیس جمهور شهید انجام شد.

وی افزود: در بخش آزادراهی  ۲۳۶کیلومتر مسیر را بهره برداری کردیم که در سال ۱۴۰۲ عمده آنها انجام شد و سال بی نظیری در بخش بهره برداری از آزادراه و بزرگراه ها بود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ۲۰۱۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی را به بهره برداری رساندیم.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهمی که در بخش زیرساختی انجام شد انجام پروژه های سخت با حفاری تونل بود، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۱۸.۵کیلومتر تونل در راه ها حفاری شد. سال قبلش نیز حدود ۲۰کیلومتر تونل حفاری شد که راه آهن  چابهار به زاهدان، آزادراه تهران شمال و منجیل بیشترین میزان حفاری تونل را داشتند.

خادمی از افزایش رضایت مردم با احداث آزاد راه های شیراز به اصفهان، قطعه دوم آزادراه شمال و منجیل  و کوتاه شدن زمان تردد خبر داد.

وی در ادامه گفت: ۳۰۸۱ کیلومتر مسیر ریلی در کشور در حال اجرا داریم و خوشبختانه  سال ۱۴۰۲ منابع پروژه تامین شد.نکته شاخص، تعیین تکلیف کریدورهای شمال به جنوب بود که خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ و امسال از محل سایر منابع برای این پروژه‌ها، منابع خوبی برای پنج پروژه ریلی چابهار به زاهدان، زاهدان به بیرجند و بیرجند به یونسی و تهران به بوشهر و راه آهن دو خطه بندر امام (ره)، راه آهن کرمانشاه به خسروی تخصیص یافت.

به گفته وی، در بحث ریلی ۱۲۶۹ کیلومتر به عنوان اولویت در نظر گرفته شده است که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر بهره برداری بزرگراه در کشور داریم، اظهار کرد:سال گذشته ۷۳۰کیلومتر بزرگراه بهره برداری کردیم و امسال هم قصد داریم ۸۲۰ کیلومتر بهره برداری کنیم. اولویت هم کریدورهای اصلی بزرگراهی و نیاز اصلی استان‌ها هستند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه عنوان کرد: سال گذشته ۳۸هزارمیلیاردتومان از منابع مختلف اعتبار در نظر گرفته شد که از این میزان ۳۴ هزار میلیارد تومان یعنی ۹۰درصد تخصیص داده شد.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *